کابل و شارژر

جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر

پاره شدن کابل و شارژر

جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر

یکی از دغدغه های امروزه ما، خرابی و قطعی کابل و شارژر است. ما تصمیم داریم در این مطلب راه های جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر را به شما بیاموزیم و بگوییم که با چه کار هایی می توانید طول عمر کابل و شارژر خود را افزایش دهید.

پاره شدن کابل و شارژر

پاره شدن کابل و شارژر اندروید

علت خرابی کابل و شارژر

اگر از گوشی های آیفون استفاده می کنید، متوجه خواهید شد که پس از مدتی، کابل شما دچار قطعی می شود و اصطلاحا خراب می شود. شاید ابتدا عصبانی شوید و تصور کنید که کابل شارژر شما نا مرغوب بوده است. در صورتی که این طور نیست. شرکت اپل در سال 1998 یک تعهد نامه را به دولت آمریکا داده است که شامل اهمیت تولید استاندارد و استفاده از مواد اولیه قابل بازیافت می باشد.

به طور مثال استفاده از ترکیب پی وی سی، عناصر مخرب آرسنیک و سرب سنگین در شرکت اپل ممنوع می باشد. به همین خاطر پس از مدتی استفاده از کابل های گوشی های اپل، شما با قطعی و پارگی آن مواجه خواهید شد.

اما در صورتی که کم تر از مدت زمان 4 سال، کابل شما دچار فرسایش و پوسیدگی شده باشد، باید به روند نگهداری از کابل خود مشکوک شوید، چرا که شما اصول اولیه نگهداری از کابل و شارژر را رعایت ننموده اید.

آیا تعمیر سیم ‌شارژر پاره شده امکان پذیر است ؟

امکان تعمیر سیم شارژر میسر نیست. اما حتی اگر راهی هم برای این کار وجود داشت، هیچ گاه آن را انجام ندهید و بهتر است که قید آن را به طور کلی بزنید. چرا که عواقب ناشی از تعمیر سیم شارژر مانند اتصال برق و آتش سوزی، می تواند شما را متحمل هزینه های بیش تری نماید.

شما می توانید با خرید از کابل و شارژر اصلی از سان سل، گوشی خود را بیمه نمایید. استفاده از کابل و شارژر اصل و اورجینال، برای سلامت باتری موبایل شما نیز بسیار حائز اهمیت است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر مطلب شارژ باتری موبایل را مطالعه کنید.

راه های جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر

بهترین راه برای جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر، استفاده از محافظ است. محافظ های متنوعی برای کابل های شارژر و هم چنین هندزفری تولید شده اند که شما می توانید با استفاده از آن ها، از قطعی سیم شارژ خود جلوگیری نمایید.

محافظ های کابل شارژر، در دو نوع فنری و حرارتی طراحی و تولید شده اند که رنگبندی کاملا متنوع دارند و برای هر سلیقه مناسب هستند.

روکش حرارتی می تواند مانند یک آستین از محل اتصال سوکت به سیم مراقبت نماید و با استفاده از حرارت سشوار، به راحتی جذب کابل گوشی شما می شود. در حالی که محافظ کابل های فنری را باید به دور کابل بپیچانید ‌تا به طور کامل سیم کابل را در بر بگیرد.

جمع کردن کابل به صورت اصولی، می تواند از دیگر‌ راه های جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر به شمار آید. این که کابل و شارژر را مچاله کنیم و داخل گیف و یا جیبمان فرو کنیم، یک روش دلخواه است. اما همین مچاله کردن، می تواند به سیم های داخلی کابل آسیب برساند و در طولانی مدت آن را دچار قطعی کند. به همین خاطر سعی کنید همیشه کابل خود را‌به صورت گرد جمع کنید تا فشاری به کابل شما وارد نشود و آن را در حالت تا شدن قرار ندهد.

پاره شدن کابل و شارژر

پاره شدن کابل و شارژر و راهکار ها

نگهداری از کابل در داخل یک کیف مخصوص، نیز می تواند طول عمر مفید‌ کابل و شارژر شما را افزایش دهد. شما در صورتی که کابل و شارژر خود را در داخل یک کیف مخصوص نگهداری کنید، علاوه بر این که سلامت آن را تضمین نموده اید، به تمیز ماندن آن کمک می نمایید.

کابل شارژر خود را به دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. این وسیله یک اسباب بازی نیست. بلکه سلامت باتری موبایل شما به آن بستگی دارد.

کابل و شارژر خود را از رطوبت، نور و گرما، محافظت کنید. یکی از عواملی که می تواند به کابل شارژر شما آسیب جدی وارد کند، نور شدید خورشید است. زیرا باعث می شود پوشش پلاستیکی کابل شما تجزیه شود و اتصالات پایه سوکت را سست می کند. در صورتی که فراموش می کنید کابل شارژ خود را از ماشین بردارید، می توانید‌برای گوشی خود، کابل شارژر گوشی به همراه شارژر فندکی تهیه نمایید.

زنگ زدگی یکی دیگر از عواملی است‌ که می تواند سلامت کابل شارژر شما را به خطر بیاندازد. به طور کلی ساختار درونی کابل شارژر شما از فلز می باشد. هم چنین اتصالات سر و ته سیم از فلز می باشد که در مجاورت هوا قرار دارد. در صورتی که در مناطق مرطوب زندگی می کنید می توانید از کابل هایی استفاده کنید که با طلا آبکاری شده اند.

هم چنین شما می توانید برای جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر، از چسب برق استفاده کنید. اگر مانند تصویر چسب را به دور آن بچسیانید، از قطعی آن جلوگیری نموده اید.

پاره شدن کابل و شارژر

جلوگیری از پاره شدن کابل و شارژر با استفاده از چسب برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *