کابل و شارژر

7 راه تشخیص امن بودن استفاده از شارژر موبایل

7 راه تشخیص امن بودن استفاده از شارژر موبایل

7 راه تشخیص امن بودن استفاده از شارژر موبایل. چطور می توانید تشخیص دهید که آداپتور برق دستگاه شما سالم است؟ یا تقلبی نیست؟ خرید از مراکز معتبر یکی از راه هایی است که می توانید محصولات اصلی را از آنجا تهیه کنید. در حالی که، قیمت بالای چیزی مثل یک کابل USB ممکن است شما را منصرف کند.با سان سل همراه باشید:

اما شارژرهای تقلبی می توانند خطرناک باشند؛ حتی خطر جانی. این محصولات جعلی می توانند به شما شوک برقی بدهند یا آتش بگیرند. خب شما برای از بین بردن این ریسک ها چه کاری می توانید بکنید؟

توجه: نکات زیر تنها راهنما هستند. ما تضمین نمی کنیم که هر شارژری که شما بخرید اصل خواهد بود، و حتی شارژرهای اصلی نیز می توانند دارای اشکال باشند.

چطور می دانید که شارژر یک موبایل برای استفاده امن است؟
اگر حوصله خواندن تمام متن را ندارید و یا عجله دارید که بدانید چطور می توانید تشخیص دهید که شارژر موبایل شما تقلبی نیست و یا مشکلی ندارد این 7 نکته را بخوانید:

1 از یک شارژر اصلی استفاده کنید

2 کارتن یا پکیج شارژر را برای اصل بودن نگاه کنید

3 به علائم کنترل کیفیت و دستورالعمل های ایمنی نگاه کنید

4 بررسی کنید که دوشاخه شارژر در وضعیت خوبی باشد

5 وزن شارژر را بررسی کنید

6 دنبال عیب های کابل بگردید

7 شارژر و کابل را خشک نگه دارید

به هر یک از این موارد با جزئیات بیشتر می پردازیم:

  • 1. از يک شارژر اصلي استفاده کنيد

شما مجبور نیستید از شارژهای رسمی تولید کننده گوشی استفاده کنید. با این وجود لازم است که شارژر مناسبی برای گوشی خود انتخاب کنید.

ممکن است انتخاب شما یک شارژر ارزان قیمت باشد اما نکته مهم این است که گوشی شما جز گوشی هایی باشد که این شارژر با آن سازگاری داشته باشد.

اگر در این مورد مطمئن نیستید به پکیچ شارژر نگاه کنید. بر روی آن باید گوشی های مناسب با شارژر را قید کرده باشد. استفاده از یک آداپتور با ولتاژ خیلی بالا یا ولتاژ خیلی کم می تواند به گوشی شما آسیب برساند.

ممکن است متوجه آسیبی که رسیده باشد نشوید – استفاده از شارژر اشتباه می تواند سریعا باعث اختلال در عملکرد گوشی شود یا عمر گوشی شما را کم کند.

  • 2. به بسته بندی و وسایل داخلش دقت کنید

چطور می توانید بفهمید آداپتور درستی را خریده اید؟ تنها ببینید که چه چیزهایی همراه شارژر است!

در اینجا به یکی دیگر از روش های تقلبی تخفیف کالاها می پردازیم. این دست کالاها تکی هستند. اگر شما آنلاین چیزی سفارش دهید انتظار ندارید که بدون بسته بندی و آموزش به دست شما برسد. با این حال بسیاری از این مسئله غفلت می کنند و محصولات معیوب می خرند.

شما شاید از این مسئله بگذرید چرا که واقعا برای شارژ کردن گوشی نیازی به دستورالعمل و آموزش ندارید. اما شاخص بسته بندی محصولات اورجینال همین است که نشان می دهد محصول را از یک شرکت قابل اطمینان خریده اید.

حتی اگر محصول دارای بسته بندی باشد باز به طراحی های عجیب و غریب توجه داشته باشید. شما در محصولات اصلی نوشته های نامرتب و لوگوهای پیکسل پیکسل شده نخواهید دید.

  • 3. به علامت های کنترل کیفیت بسنده نکنید

چرا بسته بندی و دفترچه های راهنما مهم هستند؟ چون اغلب در اینها می توانید علائم کنترل کیفیت را پیدا کنید.

اینها نشانه هایی هستند که محصول توسط مقررات ایمنی تست شده است. محصولات با توجه به کشور یا منطقه ای که آنها را تولید کرده است علامت های کیفیتی متفاوت دارند. بعنوان مثال، محصولات تولید شده در آمریکا علامت FCC را دارند. محصولات کانادا علامت CSA و محصولات کشورهای اروپایی علامت CE را دارند.
اما تنها به این علائم کیفیتی بسنده نکنید. آن ها به راحتی قابل کپی هستند. این نمونه ها را می توانید با جست و جو در اینترنت پیدا کنید.

در عوض، مطمئن شوید که محصولی که می خرید بر روی آن راهنمای امنیتی برای استفاده، جریان برق و خطرات احتمالی قید شده باشد. بعضی از کپی برداران این علائم را بر روی محصول خود درج نمی کنند چرا که می دانند مشتری ها اغلب به علائم کنترل کیفی توجه می کنند.

  • 4. دو شاخه ( یا سه شاخه) را بررسی کنید

شاید مغرضانه به نظر برسد، اما بهتر است کمی وقت بگذارید و آداپتور را به خوبی بررسی کنید تا اینکه با آتش گرفتن آن روبرو شوید.

خوشبختانه برای بررسی آداپتور نیازی به اندازه گیری دو شاخه توسط خط کش ندارید. تنها آن را به پریز بزنید. مطمئن شوید که گوشی یا کابل به آداپتور متصل نیست و پریز برق ندارد. اگر طول دو شاخه خیلی زیاد باشد میان پریز و شارژر فاصله ای ایجاد می شود. اگر فاصله دو شاخه نسبت به یکدیگر زیاد یا کمتر از حد استاندارد باشد به درستی در پریز جا نمی رود. اگر طول دو شاخه کم باشد تشخیص آن سخت است اما می توایند آن را با دو شاخه ای که مطمئن هستید اصل است مقایسه کنید. شانه های دیگر از یک شارژر تقلبی شرایط دوشاخه است. دو شاخه ها نباید دارای نقص یا انتهای براق باشند. دو شاخه های اصلی مات و دارای رنگی ساده هستند. بعنوان مثال، به طور کلی دو شاخه های اصلی دارای روکش سیاه یا سفید و فلز نقره ای هستند( در بعضی مواقع طلایی) . همچنین نباید داری خش و خط خوردگی باشند.

7 راه تشخیص امن بودن استفاده از شارژر موبایل

5. وزن شارژر را بررسی کنید

شارژرهای تقلبی با قیمت های بسیار کم ساخته می شوند و کلاه برداران با فروش این اجناس با قیمت های زیاد واقعا از ناآگاهی شما سود می برند. طبیعتا این خراب کاری ها به این معنی است تمام قطعات لازم که در یک شارژر اصلی وجود دارند در شارژرهای تقلبی قرار داده نمی شوند. بعضی از شارژرهای تقلبی حتی در خود فیوز ندارند.

شارژرهای اصلی وزن بیشتری نسبت به نوع تقلبی دارند. شما به راحتی می توانید این مقایسه را با یک شارژر که می دانید اصل است انجام دهید.

وزن شارژرها به طور کلی بین 56 و 113 گرم است. حداقل وزن آن حدود 40 گرم است.

اگر مطمئن نیستید تعدادی را وزن کنید.

  • 6. مطمئن شوید کابل ها فرسوده نیستند

کابل ها هم انواع تقلبی دارند. آن ها ممکن است بخاطر استفاده بیش از حد فرسوده شده باشند – تا کردن کابل ها می تواند به درون آن آسیب بزند.

شما به آسانی می توانید فرسودگی کابل را تشخیص دهید. شما باید بدانید که چه موقع وقت دور انداختن یک کابل است. اما همه می دانیم که همگی عادت داریم کابل را دور چیزهای دیگر می چرخانیم. شما حتی ممکن است دور خود شارژر کابل را بچرخانید. اگر لایه های زیرین کابل را می توانید ببینید مراقب باشید و به فکر خریدن یک کابل جدید باشید.

چطور کابل تقلبی را از اصلی تشخیص دهید؟ بعضی از آن ها کوتاه تر از حد میانگین هستند. یک کابل لایتنینگ اپل یک متر طول دارد، اما دیگر کابل ها مثل کابل های USB-C سامسونگ حدود یک و نیم متر طول دارند.

کابل های ناقص دارای ایراداتی هستند. مخصوصا در قسمت اتصال USB معمولاا دارای تفاوت های ریز در طراحی هستند.

همانند شارژرها، کابل های اصلی نیز در بسته بندی اصلی به فروش می رسند.

7 راه تشخیص امن بودن

7. شارژر و کابل را خشک نگه دارید

نکته آخر برای شارژر شما، کابل و وسایل شبیه به آن است. مایعات در کنار برق می تواند خرابی به بار آورد، بنابراین وسایل برقی خود را از آب دور نگه دارید. حتی عرق موجود در لباس نیز می تواند بر گوشی تاثیر بگذارد. خوشبختانه شما می‌توانید گوشی خیس شده خود را نجات دهید. بسیاری از راه حل ها برای شارژها نیز مفید است، اما مهمترین نکته ظرافت و دقت است.

شما برای خشک کردن یک شارژر نیاز به صبر دارید. حتی بعد از آن نیز نمی توانید مطمئن باشید که بشود از آن استفاده کرد. بنابراین ما یک گزینه خیلی امن تر را پیشنهاد می دهیم: یک شارژر جدید بخرید. بهتر است یک شارژر جدید بخرید تا اینکه ریسک برق گرفتگی ( یا بدتر) را به جان بخرید.

البته جواب ایده آل این است که از خیس شدن شارژر خود جلوگیری کنید.سامسونگ/اپل

سان سل(انرژی بینهایت همراه)
نکات مهم در خرید شارژر تلفن همراه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *