اهمیت شارژر در آیفون

اهمیت شارژر در آیفون

اهمیت شارژر در آیفون ین بار با مقاله ای برگشتیم که برای آیفون دار ها خیلی جالب خواهد بود.ذر این مقاله به اهمیت شارژر در آیفون می پردازیم.البته مطالب این مقاله فقط برای آیفون دار ها نیست و می تواند برای همه ی برند ها مفید باشد.پس اگر آیفون هم ندارید ، با ما همراه باشید.

اهمیت شارژر در آیفون

خب همه ی ما می دونیم که اهمیت شارژر در آیفون ، نسبتا بیشتر از دیگر گوشی ها است.البته بقیه ی برند ها هم با شارژر بد آسیب می بینند ، اما نه به اندازه ی اپل.حتی سایت اپل هم بخش مخصوصی را برای باتری و بخش شارژر در سایت خود قرار داده است.

اگه شما شارژر تقلبی را به گوشی خود متصل کنید، فرایند شارژ شدن بسیار طولانی خواهد شد و در نهایت امکان کاهش طول عمر باتری گوشی وجود خواهد داشت که واقعا یک ریسک می باشد که این مورد هم یکی دیگر از مشکلات شارژر تقلبی می باشد که به مرور می تواند هزینه تعویض باتری را ایجاد کند.
عمر باتری

سایت اپل برای طول عمر باتری دو مفهوم را تعریف کرده است که هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارند.

اپل در مفهوم اول ، کلمه ی battery life (طول عمر) را معرفی کرده است و در مفهوم دوم کلمه ی battery lifespan (طول عمر).

هر دو یک معنی لغوی را می دهد اما در تعریف با یکدیگر متفاوت هستند.

بنا بر تعریف سایت اپل ، از زمانی که باتری شارژ شده است تا زمانی که نیاز به اتصال به شارژر دارد را battery life می گویند.

این مفهوم به طول عمر کلی باتری ربط ندارد بلکه به کارایی روزانه باتری می پردازد.

این عبارت ، معنای کلی تری دارد.

از زمانی که گوشی استفاده می شود تا زمانی که نیاز می شود که باتری با یک باتری دیگری تعویض شود ، battery lifespan نامیده می شود.

چه دمایی برای باتری گوشی مناسب است؟

سایت کمپانی اپل ادعا دارد که محصولاتی که تولید کرده است ، باید در دمای مشخصی استفاده گردد.

این دما از 16 درجه تا 22 درجه سانتی گراد می باشد.

همچنین اپل تاکید کرده است که گوشی در مکان هایی که دمای بالاتر از 35 درجه سانتی گراد دارند ، برده نشود.و اگر این اتفاق بیفتد ، نه تنها به باتری ، بلکه به کل گوشی آسیب های جدی و دائمی وارد می شود.

همچنین ، بر عکس این ماجرا نیز درست است.یعنی نباید گوشی را به مکان های خیلی سرد برد.تنها تفاوتی که مکان های سرد و گرم با یکدیگر دارند ، این است که آسیب های هوای گرم دائمی و آسیب های هوای سرد موقتی است و زمانی که به مکانی که دمای نرمال دارد برگردید ، دستگاه روند نرمال خود را از سر می گیرد.

اهمیت شارژر در آیفون

هنگام استفاده از شارژر چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در هنگام شارژ کردن دستگاه اپلی خود (آیفون ، آی پد ، اپل واچ و…) باید یک سری نکات ، (برای کم کردن سرعت کاهش عمر باتری) رعایت شود.

به گفته ی کمپانی سازنده ، هنگامی که دستگاه خود را به شارژ می زنید ، حتما قاب آن را در بیاورید.هنگامی که دستگاه شروع به شارژ شدن می کند ، کم کم گرم می شود.و اگر قاب داشته باشد ، باعث می شود گرمای بیشتری تولید شود و همان طور که قبلا گفته شده بود ، حرارت دشمن اصلی باتری دستگاه شماست.
در مورد اپل واچ مطمئن شوید که هنگامی که آن را شارژ می کنید ، در پوش کیف شارژ مغناطیسی بسته باشد.
اهمیت شارژر در آیفون
در این بخش مشخص می کنیم که شارژر های فیک و ارزان قیمت ، چه بلایی سر دستگاه شما می آورد.
متاسفانه امروزه ، شارژر های تقلبی نه تنها در ایران ، بلکه در تمامی جهان رواج بسیاری پیدا کرده است.همیشه در همه جا تعدادی افراد سود جو وجود دارند که فقط به سود خود فکر می کنند.
این شارژر های تقلبی می تواند آسیب های جدی ای به گوشی شما وارد کند.
این شارژر ها مسلما مانند شارژر های اصلی کمپانی نیستند.این محصولات نه توسط واحد کنترل کیفیت چک می شوند ، نه اینکه متریال خوبی دارند.
شارژر های تقلبی یکی از مواردی است که هرگز نباید با آنها کار کنید.
چرا شارژر های تقلبی برای گوشی مضر هستند؟
_خطر برق گرفتگی / انفجار
بله این امکان وجود دارد.شارژر های تقلبی تحت هیچ نظارت جدی ای در حین ساخت نیستند و با مواد سازنده ی بی کیفیتی که دارند ، ممکن است باعث برق گرفتگی شما یا حتی انفجار گوشی شوند.
_گرم شدن بیش از حد
همان طور که گفتیم ، شارژر های فیک باعث گرم شدن بیش از حد گوشی شما می شوند و بر عمر باتری شما تاثیر به سزایی می گذارند.
_گارانتی ندارد

اگر شارژر شما به یکباره خراب شود و دیگر کار نکند ، شما نمی توانید برای گرفتن رایگان یک شارژر دیگر یا تعمیر همان شارژر به جایی مراجعه کنید.البته مسئله ی گارانتی شارژر های اصلی اپل ، در ایران وجود ندارد ولی شارژر های اصلی ای که از شرکت های مورد تایید اپل خریداری می کنید ، شامل گارانتی می شود.
_به سیستم عامل IOS هم صدمه می زند
بله…درست شنیدید.باتری تنها موردی نیست که توسط شارژر های تقلبی آسیب می بیند ، بلکه به سیستم عامل گوشی شما هم صدمه می زند.
_کم شدن عمر باتری

استفاده از این شارژر ها مانند خوره عمر باتری شما را می خورد.و بعد از چند وقت ، متوجه می شوید که نیاز به تعویض باتری دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *