برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی

برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی

برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی.مصرف شارژ باتری یا انرژی باتری گوشی‌های هوشمند از جمله معضلات امروزی موجود در طراحی این محصولات به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم که به معرفی 5 برنامه یا اپلیکیشن موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه‌های اندرویدی بپردازیم. با سان سل همراه باشید.

برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی

گوشی‌های هوشمند طی چند سال اخیر پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته‌اند. این پیشرفت‌ها در زمینه‌هایی همچون پردازنده، ظرفیت رم، سیستم عامل، صفحه نمایش و … این محصولات اعمال شده اما متاسفانه در زمینه افزایش توان شارژدهی باتری گوشی‌ها شاهد پیشرفت چندانی نبودیم. به بیان دیگر سایر زمینه‌ها و بخش‌های سخت افزاری گوشی‌های هوشمند نسبت به باتری آن پیشرفت‌های بیشتری داشته‌اند و این موضوع سبب شده که توان شارژدهی باتری این محصولات به معضلی اساسی در طراحی آن‌ها تبدیل شود.

به عنوان مثال وضوح تصویر صفحه نمایش یا اندازه آن را در نظر بگیرید. تا چند سال پیش استفاده از گوشی‌های با صفحه نمایش بزرگ و وضوح تصویر QHD به هیچ وجه رایج نبود، اما هم اکنون صفحه نمایش اغلب گوشی‌های هوشمند برتر حداقل 5 یا 5.5 اینچی بوده و وضوح تصویر QHD را به همراه دارد. بدون تردید می‌دانید که افزایش اندازه صفحه نمایش و وضوح تصویر آن نیازمند صرف انرژی بیشتری از سوی باتری دستگاه است. همچنین تعداد هسته‌های پردازنده، ظرفیت رم بیشتر و … هم تاثیر مشابهی در مصرف انرژی باتری دستگاه دارد. در سمت مقابل کاهش ضخامت بدنه گوشی‌های مدرن هم سبب شده که امکان استفاده از باتری‌های بزرگ‌تر در این محصولات وجود نداشته باشد. بنابراین از هر نظر مسئله باتری و توان شارژدهی آن در گوشی‌های هوشمند امروزه به معضلی تبدیل شده است.
در این راستا به منظور بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری گوشی‌ها روش‌های خاصی ارائه شده که یکی از آن‌ها حالت‌های اختصاصی ذخیره‌سازی انرژی باتری یا اصطلاحا Battery Saving Mode است. با استفاده از این حالت‌های خاص کاربر می‌تواند در شرایط بحرانی مصرف شارژ باتری دستگاه خود را کاهش دهد. همچنین در نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید، گوگل همواره سعی داشته تا از نظر مصرف انرژی باتری تدابیر دقیق‌تری را ارائه کند و بستری را فراهم آورد که منجر به بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه شود. در سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو قابلیت Doze در واقع این عمل را انجام می‌دهد.
اما اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های اختصاصی هم وجود دارند که توسعه دهندگان با هدف بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه‌های اندرویدی آن‌ها را طراحی و روانه بازار کرده‌اند. ما در این مقاله قصد داریم که 5 نمونه از بهترین و موثرترین این برنامه‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم. با نصب و استفاده از این 5 برنامه یا اپلیکیشن در دستگاه اندرویدی خود می‌توانید به شیوه موثرتری مصرف شارژ باتری دستگاه را بهینه‌سازی نمایید. چنانچه در مورد هر یک از اپلیکیشن‌های نامبرده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان سان سل تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. با سان سل همراه باشید.

برنامه Greenify

برنامه یا اپلیکیشن Greenify یکی از ابزارهایی است که در دستگاه‌های اندرویدی می‌توانید به منظور بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری از آن استفاده کنید. برنامه Greenify به جای غیر فعال کردن کامل اپلیکیشن‌های پس زمینه دستگاه آن‌ها را به وضعیتی مشابه با هایبرنیت (Hibernate) منتقل می‌کند و بدین صورت از مصرف شارژ باتری دستگاه جلوگیری به عمل می‌آورد. این موضوع سبب می‌شود تا راه‌اندازی مجدد اپلیکیشن‌های غیر فعال کنونی با مصرف انرژی کمتری انجام شود. این موضوع از جمله مزیت‌های برنامه Greenify بوده و آن را نسبت به سایر اپلیکیشن‌های تسک کیلر (Task Killer) برتر می‌کند.

برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی
برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی

ر اپلیکیشن Greenify کاربر می‌تواند برنامه‌های با اولویت و ضرورت کم و ناچیز را مشخص کرده و بدین صورت فعالیت آن‌ها در پس زمینه دستگاه اندرویدی را محدود کند. برنامه Greenify در اندروید 6.0 مارشمالو به شدت قدرتمندتر عمل می‌کند و به طرز موثرتری فرآیند بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری را انجام می‌دهد. به عنوان مثال به موجب وجود قابلیت Aggressive Doze، دستگاه شما تنها چند دقیقه بعد از عدم استفاده به وضعیت هایبرنیت منتقل می‌شود و دیگر نیازی به صرف چند ساعت برای انجام این عمل وجود ندارد. با استفاده از لینک زیر می‌توانید اپلیکیشن Greenify را از گوگل پلی استور (Google Play Store) دانلود نمایید.

برنامه Go Battery Saver & Power Widget

برنامه Go Battery Saver & Power Widget هم یکی دیگر از اپلیکیشن‌های ویجت دار بسیار عالی و موثر به منظور بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه‌های هوشمند اندرویدی به شمار می‌رود. در این برنامه سطوح مختلفی از حالت‌های ذخیره‌سازی انرژی نظیر Super Power Saving و Extreme Power Saving ارائه شده که با یک لمس ساده قابل فعال‌سازی هستند. همچنین امکان ساخت و تنظیم حالت‌ها یا وضعیت‌های اختصاصی و مورد نظر کاربر هم توسط برنامه Go Battery Saver & Power Widget ارائه شده است.

 شارژ باتری اندرویدی
بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی

برنامه Go Battery Saver & Power Widget عملکرد اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی دستگاه را ردیابی می‌کند و آن دسته از برنامه‌هایی که مصرف انرژی بیشتری دارند را شناسایی می‌کند. بدین صورت شما می‌توانید به شیوه بهتری اپلیکیشن‌ها و بخش‌های مختلف دستگاهتان را از نظر مصرف شارژ باتری بهینه‌سازی کنید. در برنامه Go Battery Saver & Power Widget دکمه‌ای با عنوان Optimize طراحی شده که با انتخاب آن سریعا فعالیت‌های غیر ضروری پس زمینه دستگاه متوقف شده و بدین ترتیب مصرف انرژی یا شارژ باتری دستگاه بهینه‌سازی می‌شود.

برنامه Avast Battery Saver

برنامه Avast Battery Saver توسط تیم معروف و شناخته شده Avast که در زمینه تولید آنتی ویروس‌ها فعالیت دارند توسعه داده شده است. این برنامه به شدت زمان دقیق نیاز دستگاه به منظور شارژ مجدد را شناسایی می‌کند. در برنامه Avast Battery Saver بخشی اختصاصی به منظور بهینه‌سازی سریع تنظیمات پر مصرف دستگاه نظیر اتصال وای‌فای، بلوتوث، موبایل دیتا، نور صفحه نمایش و … ارائه شده است. این برنامه شامل چهار وضعیت با عناوین Home، Work، Night و Super Saving Emergency Mode می‌شود که هر یک از آن‌ها به شیوه خاصی مصرف انرژی باتری دستگاه را بهینه‌سازی می‌کنند. با استفاده از لینک زیر می‌توانید نسبت به دانلود اپلیکیشن Avast Battery Saver وارد عمل شوید.

برنامه‌های موثر در بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری اندرویدی
برنامه‌های موثر در تقویت شارژ باتری اندرویدی

برنامه DU Battery Saver & Phone Charger

برنامه DU Battery Saver & Phone Charger از نظر بصری شاید یکی از زیباترین و جالب‌ترین اپلیکیشن‌های اندرویدی موجود در راستای بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه‌های اندرویدی باشد. در این برنامه لیست اپلیکیشن‌هایی که در پس زمینه دستگاه مصرف انرژی باتری بالایی دارند نمایش داده می‌شود و شما به راحتی می‌توانید از طریق این لیست به مدیریت اپلیکیشن‌های پس زمینه دستگاه بپردازید.
در برنامه DU Battery Saver & Phone Charger وضعیت‌های اختصاصی و پیش فرضی تعریف شده، اما کاربر قادر به ثبت وضعیت مورد نظر خود هم خواهد بود. شما با استفاده از لینک زیر می‌توانید نسخه رایگان برنامه DU Battery Saver & Phone Charger را از گوگل پلی استور دانلود و در دستگاه اندرویدیتان نصب نمایید. نسخه رایگان این برنامه قابلیت‌های مناسبی داشته و مطمئنا نیازهای شما به منظور بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه را برطرف می‌کند.

برنامه Green Battery Saver & Manager

برنامه Green Battery Saver & Manager پیش از این با نام اختصاصی Battery Aid شناخته می‌شد. این اپلیکیشن رایگان هم قابلیت‌های جالبی دارد که می‌تواند به موثر بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه موثر واقع شود. یکی از ویژگی‌های برنامه Green Battery Saver & Manager مربوط به قطع اتوماتیک و هوشمندانه اتصال وای‌فای یا موبایل دیتا در شرایط عدم استفاده از آن است. این برنامه همچنین میانبرهایی به منظور بهینه‌سازی تنظیماتی نظیر نور صفحه نمایش و … را هم ارائه می‌کند.اپل
اگر قصد دارید که یک برنامه مناسب به منظور بهینه‌سازی و تقویت شارژ باتری دستگاه اندرویدی خود را به همراه داشته باشید، حتما اپلیکیشن Green Battery Saver & Manager را هم جزء لیست خود قرار داده و آن را امتحان کنید. با استفاده از لینک زیر می‌توانید به دانلود برنامه Green Battery Saver & Manager بپردازید.
آیا کابل شارژر پاره شده تاثیری بر خرابی موبایل دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *