تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟بسیاری از افزاد هنوز هم زمان استفاده از هولدر موبایل، استرس دارند که مبادا به باتری موبایل آسیبی وارد شود. برخی از افراد دیگر معتقدند که نه تنها هولدر مغناطیسی بلکه هیچ آهنربایی تاثیر منفی روی گوشی نمی گذارد. این دوگانگی به وجود آمده است که بالاخره آهنربا برای گوشی ضرر دارد یا نه؟ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این مسئله از یک اتفاق قدیمی نشات گرفته است.

زمان های قدیم که مانیتور های CTR روی بورس بود، آهنربا تاثیر زیادی روی کیفیت صفحه نمایش داشت. اگر آهنربا به صفحه نمایش ها و تلویزیون های لامپی نزدیک میشد، تصویر و رنگ ها تغییر شکل میدادند . دلیل این اتفاق این است که در این دسته از مانتیور ها تصویر بعد از گذشتن از یک میدان مغناطیسی به وجود می آید.

از آن زمان تاکنون این اتفاق به عنوان یک خاطره در ذهن ها مانده است . زمانی که اسم “آهنربا” می آید، افراد فکر می کنند، تصویر هر نوع صفحه نمایشی با وجود آهنربا خراب می شود.

در این مقاله قصد داریم نکاتی مهم در مورد تاثیر آهنربا بر باتری گوشی یا قسمت های دیگر گوشی را بیان کنیم.
آیا آهنربا برای گوشی ضرر دارد؟

با توجه به اینکه عملکرد گوشی های هوشمند شبیه به تلویزیون های قدیمی نیست، نمی توان گفت آهنربا صفحه نمایش گوشی را با مشکل مواجه می کند. اما ممکن است عملکرد قسمت های دیگر گوشی تحت تاثیر میدان مغناطیسی مختل شود.

به طور مثال حافظه و هارد گوشی موبایل از نوع فلش است و آهنربا تاثیر خاصی روی آن نمی گذارد. اما GPS یکی از گزینه هاییست که ممکن است از آهنربای هولدر مغناطیسی یا آهنربای قاب گوشی تاثیر بگیرید. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد تاثیرات آهنربای هولدر مغناطیسی روی گوشی می پردازیم.
آیا هولدر مغناطیسی برای موبایل ضرر دارد؟

آهنرباهای کوچک و ضعیف تاثیر خاصی روی گوشی های هوشمند ندارند . در مورد آهنرباهای قوی ممکن است نتیجه متفاوت باشد!

یکی از قسمت هایی که تحت تاثیر میدان مغناطیسی دچار اختلال میشود ، قطب نمای گوشی است.

بیشتر رانندگان برای استفاده از مکان نما و جی پی اس حین رانندگی، هولدر گوشی میخرند. هولدر مغناطیسی با آهنربای بسیار قوی نباید انتخاب این افراد باشد. اگر قصد خرید دارید از مراکز معتبر خرید کنید و به گارانتی محصول توجه داشته باشید.

در نهایت اگر جدا از بحث تاثیر آهنربا روی گوشی، تصمیم گرفته اید هولدر مغناطیسی برای موبایل خود تهیه کنید، انتخابتان را به خوبی بررسی کنید تا پشیمان نشوید. اگر نمی دانید بهترین هولدر برای ماشین شما کدام است، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین هولدر برای پراید را بخوانید. در این مقاله نه تنها هولدر مناسب برای پراید بلکه بهترین هولدر متناسب با ماشین های مختلف مانند پژو ۲۰۶، ۴۰۵، ال ۹۰ و گزینه های دیگر را بررسی کرده ایم.
آیا کیف های آهنربا دار برای گوشی مضر هستند؟

بسیاری از قاب ها تنها از کناره و پشت بدنه گوشی محافظت می کنند. برخی از کاربران خرید کیف گوشی را ترجیح می دهند. اگر شما یک قاب استاندارد تهیه کنید، احتمال شکستن ال سی دی را کاهش می دهید. قاب های استاندارد لبه های گوشی را پوشش می دهند. در صورتی که گوشی از سمت صفحه نمایش روی زمین بیوفتد، احتمال آسیب دیدن تاچ و ال سی دی کم است.

اما در نهایت افتادن گوشی روی آسفالت یا مکان های ناهموار در بیشتر موارد منجر به شکستن صفحه نمایش می شود . خرید کیف گوشی یک راهکار مناسب است .یکی از مشکلات در مورد کیف های آهنربا دار ، افزایش اختلال در عملکرد گوشی است. این مسئله نباید شما را از خرید قاب مغناطیسی منصرف کند .

قسمتی که توسط کیف و قاب های آهنربایی گوشی تحت تاثیر منفی قرار می گیرد، دوربین گوشی است. دوربین اکثر گوشی های هوشمند جدید به صورت خودکار، فرایند فوکس کردن را انجام می دهند. اگر قاب گوشی شما به یک آهنربا قوی مجهز باشد، عملکرد دوربین تحت تاثیر میدان های مغناطیسی قرار می گیرد .

با توجه به اهمیت استفاده از کیف های آهنربا دار که وظیفه محافظت از صفحه نمایش گوشی را دارند، پیشنهاد می کنیم به جای اینکه کیف گوشی را برای همیشه کنار بگذارید، تنها در مواردی که می خواهید از دوربین گوشی استفاده کنید، گوشی را از کیف جدا کرده و بدون نگرانی در مورد تاثیر آهنربا روی دوربین گوشی، به کارتان ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *