معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل

معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل

معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل.آیا به دنبال راهی برای تشخیص سلامت باتری موبایل اندرویدی خود هستید؟ ذخیره‌ی عمر باتری یکی از مهم‌ترین المان‌ها برای اکثر کاربران اندروید است. اما فراتر از نگه‌داری شارژ روزانه برای مصرف، آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که باتری گوشی اندرویدی شما در چه سطحی از سلامتی قرار دارد؟

معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل

معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل

با گذشت زمان، باتری ها از بین می‌روند، اما آن‌ها نمی‌توانند همانند زمانی که نو هستند شارژ‌در خود نگه دارند، بنابراین حتی وقتی به صورت کامل هم شارژ شوند استفاده کمتری از آن‌ها می‌توان داشت. بنابراین شما ممکن است بخواهید سلامت باتری گوشی اندرویدی خود را مورد بررسی قرار دهید و سپس با دریافت برخی راهنمایی‌ها، به حفظ بهتر آن کمک کنید.

در حالی که چنین قابلیتی به صورت پیشفرض در پلتفرم اندروید قرار ندارد، اما خوشبختانه در اینجا اپلیکیشن هایی وجود دارند که کار را برای شما آسان خواهد کرد.
برنامه های های تست سلامت باتری موبایل :

اپلیکیشن تست سلامت باتری موبایل AccuBattery :

AccuBattery را از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود کنید.

اما توصیه می کنیم در صورت امکان، نسخه کامل اپلیکیشن با نام AccuBattery Pro را خریداری کنید که هم تبلیغات ندارد و هم امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می دهد.

AccuBattery در بدو ورود توضیحاتی در مورد روند کار اپلیکیشن و وظایفش به شما ارائه می کند. بعد از این کار، با صفحه ای مربوط به سلامت باتری مواجه خواهید شد. به این صفحه خیلی دقت کنید، چرا که تنظیماتش بعدا در کالیبراسیون باتری و سلامت آن موثر خواهد بود.

در همین صفحه نکته مهمی گفته می شود. تحقیقات برخی دانشمندان حوزه الکترونیک اثبات کرده که شارژ باتری به میزان ۸۰ درصد، می تواند عمر باتری دیوایس شما را به میزان ٪۲۰۰ افزایش بدهد.

به همین خاطر، AccuBattery به شما پیشنهاد می کند که برای شارژ بعدی اپلیکیشن را باز کرده و تا میزان ۸۰ درصد آن را شارژ نمایید. برای این کار هم اسلایدری در اختیارتان قرار می دهد که حداکثر شارژ باتری را روی ۸۰ درصد بگذارید.

با این وجود، اگر تمایلی به این کار نداشتید هم مشکلی نیست چرا که می توانید مثل روال عادی سقف شارژ را روی ۱۰۰ درصد گذاشته و به کار با AccuBattery ادامه بدهید.

اما پس از شارژ دستگاه تا سقف مد نظر، AccuBattery یک کالیبراسیون کوتاه انجام داده و سپس ظرفیت دقیق باتری دستگاه تان را محاسبه می کند.

توجه داشته باشید که AccuBattery دارای یک نسخه حرفه ای هم هست که ۳.۹۹ دلار قیمت دارد. اما لزومی ندارد که برای پایش وضعیت باتری حتما آن را بخرید. تنها مزیت نسخه حرفه ای این است که تبلیغات ندارد و به شما اجازه می دهد که نمایی از وضعیت باتری و سی پی یو را بتوانید روی اپلیکیشن های دیگر مشاهده کنید.

از این مرحله به بعد، می توانید به استفاده عادی تان از موبایل برگردید. AccuBattery طی روزها و هفته سیکل شارژ شما را تحت نظر گرفته و طبق آن وضعیت باتری را تحلیل می کند.
با گذشت زمان می توانید به قسمت Health مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی اپلیکیشن را مشاهده کنید. طبیعتا در شروع استفاده از اپلیکیشن، این قسمت خالیست. اما با گذشت زمان خواهید دید که کم کم اطلاعات روی نمودارهای این قسمت پدیدار می شوند.

نرم‌افزار تست سلامت باتری موبایل GSam Monitor :

ابزار دیگر ما برای تست سلامت باتری گوشی اندروید ، نرم‌افزار شخص ثالث «GSam Battery Monitor» است. با رفتن به قسمت تنظیمات این ابزار می‌توانید مواردی شامل میزان مصرف برق اپلیکیشن از زمان از برق کشیدن گوشی، میزان مصرف برق از زمان آخرین شارژ کامل و همین‌طور از زمان آخرین دفعه قرار دادن صفحه نمایش گوشی روی حالت خواب را کنترل کنید. این نرم افزار سلامت باتری اندروید به شما اطلاع می‌دهد که کدام اپلیکیشن بیش از بقیه باتری را خالی می‌کند.

برنامه های تست سلامت باتری موبایل

نرم‌افزار تست سلامت باتری موبایل Clean Master :

تست سلامت باتری گوشی اندروید با معرفی ابزار «Clean Master» تکمیل می‌شود. قابلیت بارز این نرم افزار سلامت باتری اندروید ، اطلاع‌رسانی به کاربر درباره جوانب مختلف طول عمر باتری گوشی است. برای مثال، اگر یک اپلیکیشن مقدار خیلی زیادی از توان سی پی یو یا عمر باتری را مصرف می‌کند، پیغام هشداری از طرف این نرم‌افزار دریافت خواهید کرد. این اطلاعات به شما خبر می‌دهد اپلیکیشنی که در حال کاهش طول عمر باتری گوشی‌تان است، را چه زمانی اجرا می‌کنید.

معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل
معرفی برنامه های تست سلامت باتری موبایل

استفاده از این‌ اپلیکیشن‌ها می‌تواند اطلاعاتی درباره علت خالی شدن باتری گوشی و اقدامات عملی برای رفع این مشکل به شما ارائه دهد. به غیر از کنترل ساده باید بدانید که هر چه اپلیکیش‌ها سریع‌تر شارژ باتری گوشی را خالی کنند، سلامت باتری هم سریع‌تر رو به وخامت می‌رود. باتری‌ها تنها با تعداد چرخه شارژ بسیار زیاد سالم می‌مانند. کنترل میزان مصرف باتری تضمین می‌نماید که چرخه‌های زیادی را به خاطر فعالیت اضافی از دست نمی‌دهید.سامسونگ

شما چه برنامه های دیگری برای تست سلامت باتری موبایل می شناسید؟
کار کردن با موبایل در زمان شارژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *