چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟

چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟باتری مهمترین عنصر در تلفن‌های ما است با این وجود می‌توان دریافت که ما فقط دستگاه خود را شارژ می‌کنیم و باتری به طور ناگهانی تمام می‌شود! علت زود خالی شدن باتری تبلت یا گوشی چه می‌تواند باشد؟ اگر باتری موبایل شما سریع‌تر از حد معمول تخلیه می‌شود، می‌توانید مشکلات این موضوع را شناسایی کرده و راه‌حلی را برای مقابله با آن‌ها بیابید. شب گوشی خود با شارژ ۱۰۰ درصد کنار خود در حالت استند بای قرار می‌دهید ولی صبح که بیدار می‌شوید، شارژ گوشی به صفر درصد می‌رسد!

چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟

چکار باید بکنیم که مشکل تخلیه سریع شارژ باتری گوشی موبایل را حل کرده و طول عمر باتری موبایل را افزایش دهیم. از اصلی‌ترین مواردی که باعث تخلیه سریع باتری موبایل می‌شوند؛ صفحه نمایش، برنامه، سرویس‌های مخابراتی و ضعف یا مشکلات خود باتری می‌باشد.
در اینجا به معرفی مهم‌ترین دلایل خالی شدن شارژ گوشی‌های موبایل هوشمند (اندروید و آی او اس IOS) می‌پردازیم و ضمن توضیح هر کدام راهکاری برای استفاده بهینه از باتری موبایل نیز ارائه می‌دهیم. بنابراین با سانسل همراه باشید.
این یکی از رایج ترین مشکلات است زیرا برنامه‌هایی وجود دارند که فضای زیادی را اشغال می‌کنند و باتری زیادی را جذب می‌کنند. دانستن این مسئله آسان است ﺷﻤﺎ ﻓﻘﻂ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺗﻨﻈﯿﻤﺎت ﺑﺮوﯾﺪ و برنامه را ﻏﯿﺮﻓﻌﺎل ﯾﺎ حذف ﻧﺼﺐ نمایید. به صورت کلی مدیریت برنامه های نصب شده روی موبایل از بهترین راه‌های کاهش مشکلات تخلیه سریع باتری می باشد.

چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟

اپلیکیشن‌هایی مانند فیس‌بوک، مسنجر، اینستاگرام و واتس‌آپ نمونه‌هایی از این دست اپلیکیشن‌ها هستند. شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی مانند اینها، همواره سعی می‌کنند شما را در تماس و به‌روز نگه دارند، به همین دلیل به‌طور مداوم در پس‌زمینه مشغول فعالیت هستند، این اپلیکیشن‌ها از داده گوشی استفاده می‌کنند، مکان شما را تحت کنترل دارند، برای شما اعلانات را می‌فرستند و مواردی از این دست.
البته امروزه تمایل زیادی به استفاده از این اپلیکیشن‌ها وجود دارد و ما در طول روز و حتی بی‌وقفه در حال بررسی پیام‌هایی که در این اپلیکیشن‌ها منتقل می‌شودهستیم. اما برای مقابله با این مشکل باید چه کار کرد؟ یکی از مهم‌ترین اقدامات این است که دانلود و نصب برنامه‌هایی از این دست را به حداقل برسانید. شاید اگر به برنامه‌هایی که روی گوشی خود نصب کرده‌اید نگاهی بیندازیدمتوجه شوید نیمی از آن‌ها را استفاده نمی‌کنید.
ﺗﻨﻈﯿﻤﺎت ﭘﯿﺶﻓﺮض روی دﺳﺘﮕﺎهﻫﺎی ﻣﺎ وﺟﻮد دارﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﺸﮑﻞ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻨﺪ. اﯾﻨﻬﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ WiFi ﺑﻠﻮﺗﻮث ﯾﺎ ﺣﺘﯽ روﺷﻨﺎﯾﯽ ﺻﻔﺤﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﭘﯿﺪا ﮐﺮدن دﻟﯿﻞ اﺻﻠﯽ ﻧﯿﺰ ﯾﮏ ﮐﺎر ﺳﺎده اﺳﺖ،در ﮔﺰﯾﻨﻪ “ﺗﻨﻈﯿﻤﺎت” ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ آنﻫﺎ را ﺗﺴﺖ ﮐﻨﯿﺪ. از ﮐﺎر اﻧﺪاﺧﺘﻦ اﺑﺰارﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻧﻤﯽﺧﻮاﻫﯿﺪ اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ، ﺣﺎﻟﺖ ﻫﻮاﭘﯿﻤﺎ را در ﺻﻮرت ﻟﺰوم ﻓﻌﺎل ﮐﻨﯿﺪ و ﻗﺪرت ﺑﺎﺗﺮی ﯾﺎ ﺻﻔﺤﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﺎ را ﮐﺎﻫﺶ دﻫﯿﺪ. اﯾﻦ کار ها ﮐﻮﭼﮏ ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﮐﻤﯽ از ﺑﺎﺗﺮی ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻨﺪ.پیشنهاد ما استفاده از بهترین نرم افزار های کاهش مصرف باتری و بهینه ساز عملکرد موبایل می باشد.از دیگر تنظیماتی که می تواند مشکل زود خالی شدن باتری موبایل را حل کند، تنظیمات صفحه نمایش می باشد. تنظیمات نمایشگر گوشی خود را در حالت های زیر بررسی کنید:اپل

تنظیمات استاندارد صفحه نمایش

از اصلی تریت مواردی که باعث تخلیه سریع باتری موبایل می شوند؛ صفحه نمایش، برنامه، سرویس های مخابراتی و ضعف یا مشکلات خود باتری می باشد.
روشنایی نمایشگر گوشی موبایل را روی بیشترین حالت قرار ندهید.
می توانید روشنایی خودکار صفحه نمایش (انطباقی) را فعال کنید.
از تصاویر پس زمینه (والپیپر) های متحرک استفاده نکنید.
از تصاویری که پس زمینه تاریک دارند، جهت استفاده در تصویر پس زمینه گوشی استفاده کنید.
زمان خودکار رفتن صفحه به حالت استند بای یا قفل خودکار صفحه را کاهش دهید.
نکته‌ای که شاید کمتر کسی از آن با خبر باشد، کاهش سریع شارژ باتری موبایل در مناطقی است که آنتن دهی در آنجا ضعیف باشد. دستگاه موبایل در این شرایط به صورت مداوم سعی در اتصال به شبکه مخابراتی را دارد که در مصرف باتری موبایل، بسیار موثر می باشد.
پیشنهاد ما برای بهبود شارژدهی باتری موبایل، در مناطقی که آنتن دهی بسیار ضعیف است :
استفاده از سیمکارت های متناسب با منطقه مورد نظر. شاید در شهر یا روستایی که ایرانسل آنتن دهی خوبی ندارد، همراه اول یا رایتلبتواند این مشکل را رفع کرده و از تخلیه سریع باتری موبایل نیز جلوگیری نماید.
فعال کردن حالت پرواز در مکان هایی که آنتن دهی نزدیک به صفر است و یا نیازی به استفاده از خدمات مخابراتی ندارد.
استفاد هاز خدمات توسعه دهنده شبکه که توسط شرکت های مخابراتی ارائه می شود. البته باید در نظر داشته باشید که برخی مکان های جغرافیایی شاید قابلیت استفاده از این خدمات را نیز نداشته باشد.

چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟
چرا باتری گوشی زود خالی می شود

استفاده بیش از حد از اینترنت

ﮔﻮﺷﯽﻫﺎی ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﻧﺴﺨﻪ ﻣﯿﻨﯿﺎﺗﻮری از ﻟﭗﺗﺎپ ﻣﺎ ﺷﺪهاﻧﺪ، ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ اﻗﺪاﻣﺎﺗﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺗﻤﺎﺷﺎي ﻓﯿﻠﻢ ﯾﻮﺗﯿﻮب، اپارات ﯾﺎ ﮔﻮش دادن ﺑﻪ آﺧﺮﯾﻦ آﻫﻨﮓ از ﻃﺮﯾﻖ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﺮدن، اﻣﺮی ﻋﺎدی ﺷﺪه‌اﺳﺖ.یکی از عوامل مهم خالی شدن زودتر شارژ موبایل روشن بودن دائمی اینترنت همراه گوشی موبایل است.

کافی است یک بار این را امتحان کنید و اینترنت همراه گوشی موبایل خود را مدتی خاموش کنید و میزان مصرف باتری را با زمانی که اینترنت همراه روشن است مقایسه کنید تا ببینید که روشن بودن اینترنت همراه چه تاثیری بر خالی شدن شارژ موبایل دارد.

البته این درست است که یکی از واجب‌ترین امکانات هر گوشی موبایلی داشتن اینترنت همراه است اما برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ موبایل می‌توانید هر موقع که به اینترنت همراه گوشیتان نیازی نداشتید آن را خاموش کنید.
بازی‌‌های موبایل از جمله برنامه‌ها یا اپ‌هایی هستند که بیشترین میزان مصرف شارژ را دارند. با اینکه یکی از جذابیت‌های گوشی‌های هوشمند وجود بازی‌های فراوان در دسته‌بندی‌های مختلف برای آن‌هاست باید این مساله را نیز در نظر داشته باشیم که اجرای زیاد بازی‌ها به خالی شدن سریع‌تر شارژ موبایل ختم می‌شوند. چنانچه با رعایت موارد فوق باز هم باتری موبایل شما سریع خالی می شود، از ترفند کالیبره کردن باتری موبایل استفاده نمایید.
شکل دیگری که از باتری موبایل ناشی می‌شود این است که به درستی شارژ نمی‌شود. دلایل مختلف می‌تواند باشد مشکل در نرم افزار گرفته تا کابل. یکی از مهم‌ترین دلایل تمام شدن سریع شارژ موبایل وجود مشکل و خرابی در باتری موبایل است. در این مواقع برای رفع این مشکل شما باید اقدام به تعمیر یا تعویض باتری موبایل خود کنید.

امروزه عوامل بسیاری وجود دارد که می‌تواند منجر به کاهش عمر باتری شود و البته برای مقابله با این عوامل هم راه حل‌های بسیاری موجود است. گاهی همین‌که میزان انرژی صفحه نمایش و روشنایی آن را بررسی کنیم، می‌تواند کافی باشد تا با یک بار شارژ گوشی در طول روز دوام بیاوریم و دیگر نیازی به شارژ مجدد نباشد.

فروشگاه سانسل؛ با چند سال سابقه درخشان در توزیع گوشی موبایل و قطعات موبایل در سراسر ایران، تقاضای تمام مشتریان را در رابطه با خرید موبایل در تمام برند‌ها، تبلت در تمام برند ها، قطعات گوشی مانند تاچ ال سی دی و باتری هر مدل گوشی در تمام برندها و همچنین لوازم جانبی گوشی، پوشش داده و همچنان بابهترین کیفیت فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *