توقف باتری آیفون روی 80 درصد

توقف باتری آیفون روی 80 درصد

توقف باتری آیفون روی 80 درصد.با عرضه iOS 13 اپل، مشتریان کوک موبایل مکرراً با واحد تعمیرات آیفون ما تماس می گیرند و نگران پدیده جدیدی در شارژ آیفون هستند که در آن شارژ دستگاه های آنها در میانه راه و زمانی که به 80 درصد می رسد، متوقف می شود. اگر همانند میلیون ها کاربر دیگر آیفون، متوجه شده اید که شارژ آیفون شما نیز هنوز به 100 درصد نرسیده است، متوقف می شود، مطمئن باشید که ایراد از آیفون شما نیز و باتری ان خراب نشده است. در واقع، آیفون شما در تلاش است تا با استفاده از ویژگی جدید اپل به نام حالت شارژ باتری بهینه شده (Optimized Battery Charging mode)، عمر باتری شما را افزایش دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی جدید شارژ باتری اپل و اینکه چرا آیفون شما قبل از فول شارژ شدن و زمانی که به 80 درصد ظرفیت خود می رسد، از شارژ شدن می ایستد، ما به برخی از سوالات متداول در مورد شارژ باتری بهینه شده، پاسخ داده ایم.

توقف باتری آیفون روی 80 درصد

شارژ باتری بهینه شده چیست؟

توقف باتری آیفون روی 80 درصد

حالت شارژ باتری بهینه شده، ویژگی جدیدی در گوشی های آیفون با iOS 13 به بعد است که برای درک فعالیت شارژ و مصرف شارژ روزانه شما و افزایش طول عمر باتری آیفون طراحی شده است. بر اساس داده ها و سابقه استفاده از گوشی و متوسط مصرف باتری گوشی شما، این دستگاه به صورت هوشمندانه عمل کرده و هنگامی که آیفون شما در حال شارژ است و به 80 درصد ظرفیت خود می رسد، فرمان توقف شارژ را صادر می کند و به شما می گوید که گوشی خود را از شارژر جدا کنید. این مزیت خاص خود را دارد که در سوال بعدی به آن خواهیم رسید.
چرا آیفون شارژ باتری را روی 80 درصد متوقف می کند؟

اپل برای تامین انرژی آیفون های خود از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کند. با افزایش سن باتری های لیتیوم یونی، توانایی آنها در نگهداری شارژ کاهش می یابد و کارایی آنها کم می شود. دما و الگوی شارژ، دو مورد از مهمترین عوامل موثر بر سن شیمیایی باتری، هستند. برای رفع هر دوی این عوامل، اپل در به روزرسانی های جدید خود، شارژ باتری بهینه را ایجاد کرده است، تا وقتی شارژ باتری به 80 درصد رسید، ادامه شارژ متوقف شود تا مدت زمان شارژ کامل باتری را کاهش داده و از داغ شدن بیش از حد باتری جلوگیری کند.

چرا باید از حالت شارژ باتری بهینه استفاده کنم؟

با توجه به دو موضوع بالا و اینکه باتری های لیتیوم یونی بکار رفته در گوشی های آیفون، معمولاً پیر می شوند و از کارایی آنها کم می شود، حالت شارژ بهینه باتری، می تواند به افزایش طول عمر باتری دستگاه شما کمک کند. با حفظ عمر باتری تلفن خود، می توانید از حداکثر عملکرد و افزایش ظرفیت باتری آن لذت ببرید.

از کجا بدانم که حالت شارژ باتری بهینه در آیفون من روشن است؟

هنگامی که شارژ باتری بهینه فعال است، آیفون شما یک نوتیفیکیشن می فرستد و روی نمایشگر گوشی شما نشان داده می شود. این پیام به طور دقیق توضیح می دهد که در چه ساعتی می توانید آیفون خود را شارژ کنید. اگر می خواهید تلفن شما قبل از زمان اعلام شده به طور کامل شارژ شود، انگشت خود را روی این نوتیفیکیشن نگه دارید و در پیامی که ظاهر می شود “Charge Now” را انتخاب کنید.
چگونه می توان حالت شارژ باتری بهینه را غیر فعال کنید؟
هنگامی که iPhone خود را به iOS 13 یا سیستم عامل جدیدتر آپدیت میکنید، شارژ بهینه باتری به طور پیش فرض روشن می شود. برای خاموش کردن این ویژگی، به Settings > select Battery > select Battery Health بروید. در بخش Battery Health ، بهینه سازی شارژ باتری را مشاهده می کنید که در کنار آن دکمه کشویی دیده می شود. با ضربه روی آن می توانید این حالت را غیر فعال کنید.

آیا حالت شارژ باتری بهینه در دستگاه های اندروید نیز موجود است؟

بسیاری از تولیدکنندگان تلفن اندروید، از جمله سامسونگ، وان پلاس و موتورولا، برخی از تنظیمات بهینه سازی باتری را ارائه می دهند. با این حال، تمام عملکردهای مشابه با حالت شارژ باتری بهینه در محصولات اپل را ندارند. برای بررسی ویژگی های بهینه سازی و بهینه سازی باتری، به تنظیمات تلفن خود بروید.
اگر مشکلات باتری آیفون شما همچنان ادامه دارد چه باید کرد؟

اگر از شارژ باتری بهینه استفاده می کنید و سلامت باتری دستگاه شما همچنان در خطر است ، ممکن است زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *