درباره ی باتری موبایل

درباره ی باتری موبایل

درباره ی باتری موبایل تامین انرژی در تلفن ‌های همراه هم به مانند بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل بر عهده باتری است.

ما در این مقاله توصیه های مفیدی برای خرید باتری موبایل و نگهداری از آن برای شما گردآوری کرده ایم:

باتری های موبایل جزو قطعات مصرفی در گوشی های همراه به شمار می روند و دیر یا زود شما مجبور به تعویض آن خواهید شد. اما چه کنیم تا این روند به تاخیر بیانجامد؟

درباره ی باتری موبایل

نگه‌داشتن شارژ باتری در محدود 30 تا 95 درصد

شاید مهمترین کاری که برای افزایش طول عمر باتری می‌توان به آن اشاره کرد نگه‌داشتن مقدار شارژ در مابین محدوده های 30 تا 95 درصد باشه… مطمئن باشید این یکی از اصلی ترین فاکتورهای مراقیت از باتری خواهد بود.سامسونگ
. استفاده از کابل و شارژر اصلی

هر آداپتور شارژی برای استفاده از همان گوشی طراحی شده است، استفاده از آمپر های بالاتر و کم تر بیشترین آسیب ها را به باتری دستگاه شما وارد خواهند کرد. حتی استفاده از درگاه یو اس بی سایر دستگاه‌ها و همچنین شارژ فندکی های غیر استاندارد هم به باتری شما آسیب وارد می‌کنند. شاید عجیب باشد اما کابل شارژ هم تاثیر زیادی بر عمر باتری شما می‌گذارد.

درباره ی باتری موبایل

. دمای باتری

دما بزرگترین افت دستگاه‌های الکترونیکی و در صدر آن بلای جان باتری موبایل است. سعی کنید در زیر نور شدید آفتاب بیشتر حواست ‌تان به باتری گوشی همراه‌تان باشد و از گذاشتن موبایل در مجاورت گرما و زیر نور خورشید جلوگیری کنید.

یکی از مهمترین عوامل خرابی هم مربوط به کار کردن همزمان با گوشی موبایل و شارژ کردن آن است که همین امر منجر به افزایش دما و مستهلک شدن باتری است.

باتری موبایل

. شارژ کردن باتری در هنگام خواب

یکی دیگر از عادت بد ما کاربران گوشی های همراه که می‌تواند باعث صدمه و ایراد به باتری شود. اگر نمی‌تونید این عادت زیبا را ترک کنید بهترین کار خرید پریز های برق تایمر دار است که پس از 2 تا 3 ساعت و در هنگامی که شما در عالم خواب‌تان هستید باعث قطع جریان برق می‌شود.
شارژ گوشی برای اولین بار

امروزه با پیشرفت و تغییر تکنولوژی ساخت ما دیگر نیاز به آن 8 یا 12 ساعت معمول برای شارژ اولیه باتری را نداریم.

مقدار شارژ اولیه تو کمپانی‌های سازنده موبایل بین 45 تا 55 درصد می‌باشد که توصیه می‌شود چنانکه برای تنظیم و پیکره بندی نیاز به مدت زیادی دارید با شارژ یک تا دو ساعته ان را به 100 رسانده و پس از آن نیازی به ادامه شارژ نخواهید داشت.
نکته پایانی:

رعایت همین نکات ساده باعث طول عمر زیاد باتری شما می‌شود. همین امر هم علاوه بر صرفه ‌جویی اقتصادی باعث می‌شود حداقل در آینده نزدیک دردسر تهیه و تعویض باتری تان را نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *